MTU

W ostatnią środę w Monachium wybraliśmy się do głównej siedziby MTU, wraz z Panem Ulrichem H. Leinem. Firma ta zajmuje się produkcją silników i turbin do samolotów cywilnych jak i wojskowych. Jest to jedna z największych takich korporacji na świecie. Jej główna siedziba znajduje się właśnie w Monachium, poza tym ma też swoje fabryki w Kanadzie, Polsce i w Chinach. To zaskakujące, ponieważ najmłodszy oddział MTU ulokowany w Jasionce tuż koło nas.

Jak tylko dotarliśmy na miejsce, miło przywitał nas Pan Mariusz, który jak się później okazało jest Polakiem, dzięki czemu przez całą wizytę w MTU mógł opowiadać o firmie w naszym ojczystym języku. Jako pierwsze miejsce, odwiedziliśmy muzeum silników samolotowych, gdzie mogliśmy zaobserwować jak ewoluowała produkcja takich maszyn. Niektóre z nich, były nawet przeznaczone do samolotów pasażerskich, możecie sobie wyobrazić jak duże one były. Następnie udaliśmy się na halę produkcyjną, gdzie udało nam się zobaczyć prawdziwą pracę nad poszczególnymi częściami do silników.

Pan Mariusz pokazał nam również to czym osobiście się zajmuje, czyli badaniami nad wytwarzaniem nowych technologii do produkcji lżejszych części silnikowych, które na dodatek nie muszą być spawane, tylko tworzone są w całości. Co ciekawe są one drukowane w 3d w prawdziwej drukarce… tak, wiemy. Nam też było ciężko w to uwierzyć, ale na dowód tego dostaliśmy mały upominek, figurki Angry Birds, które zostały specjalnie dla nas wydrukowane właśnie w tej drukarce.

??????????????????????????????????????????????????????????????

Później zostaliśmy zaproszeni na pyszny obiad, w Kantynie zakładowej, po czym pożegnaliśmy się i podziękowaliśmy Panu Mariuszowi za ciekawe zwiedzanie MTU.

Dostaliśmy również prospekty o firmie i jej całej działalności.

???????????????????????????????

Po opuszczeniu firmy, wybraliśmy się jeszcze na pyszną kawę z Panem Ulrichem. Wymieniliśmy się wrażeniami odnośnie praktyk, a również e-mailami. Nie obyło się bez złożenia podpisów na symbolicznej czapce Pana Leina, na której widnieją sygnatury wszystkich uczestników praktyk w Monachium.

Bardzo nam się podobał dzisiejszy dzień i mamy nadzieję, że jeszcze w przyszłości uda nam się spotkać ^^

Pozdrawiam Klaudia.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Czas wolny. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.